Je konceptem prožitkového tance nebo také tanec dělohy.

Rozvíjí ženu na čtyřech úrovních.

 FYZICKÉ - ENERGETICKÉ - EMOCIONÁLNÍ - MENTÁLNÍ

Celým tance se vine koncept čtyř ženských archtypů

 

 

PŘÍNOSY TANCE

 
Z fyziologického hlediska přispívá ke zmírnění menstruačních potíží a to aktivací, prokrvením, zahřátím této oblasti, pomáhá např. při nepravidelné menstruaci, bolestivé menstruaci
 
Zlepšuje sexuální život práce se pánví může pomoci k intenzivnějšímu prožívání pohlavního styku, kdy se po aktivaci pánevní oblasti, tato oblast zahřívá, uvolňuje a zcitlivuje. Uvolní- li se žena uvolní se více i partner a lépe tak přirozenému plynoucímu milování, tzv. tanci mužské a ženské energie. 
 
Snižuje problémy s otěhotněním: tance působí na psychiku  ženy, stres (adrenalin) bývá častou příčinou problémů s otěhotněním. Žena se na lekcích uvolní, odpočine, časem může nahlížet na osobní starosti s nadhledem a hladina stresu (adrenalinu) klesá, žena se uvolní a s ní i děloha.
 
Z psychického hlediska přináší radost, lehkost, čistí mysl, odbourává stres, rozvíjí vědomí sebe. Rozvíjí pravou hemisféru.
 
Z energetického hlediska: posiluje 1. a 2. čakru harmonizuje, čistí celkově náš energetický systém. Harmonizujeme a probouzíme životní energii, svou životní sílu.
 

Loona dance

 je prožitkový taneční koncept pro netěhotné ženy. Tanec dělohy a pánevní oblasti, také je tancem Luny a Chrámovým tancem. Během tance je kladen důraz na oblast pánve, na dělohu - centrum tvořivosti, instinktivní intuice a na přítomnost. Pomáhají k tomu taneční hry, monopohyby, které rozvíjejí pravou hemisféru, uvádí nás do relaxace, klidu a koncentrace na  svůj střed. Je to meditace tancem. 
 
Tímto tance posilujeme rovinu FYZICKOU - ENERGETICKOU - EMOČNÍ
 
Rovina fyziologická - Tancem uvolňujeme a aktivujeme celou pánevní oblast a pánevní dno, prokrvujeme svalstvo pánevního dna. Jemnou masáží těchto orgánů zahříváme  a okysličujeme vaječníky, zprůchodňujeme přítok krve a hromonů. Díky stimulaci vnitřních orgánů se také upravuje peristaltika střev.
Zpevňujeme své nohy, zlepšuje se celkové držení těla a jeho pružnost, podporujeme cirkulaci limfy.Zlepšuje bolesti v oblasti kyčlí, beder a kříže. Zmírňuje a výrazně zlepšuje gynekologické potíže, jako jsou mykózy, cysty, záněty, výtoky a změny na děložním čípku. Může být velmi dobrou prevencí před rakovinou ženských orgánů či skvělou doplňující aktivitou při klasické léčbě.
 
Rovina energetická a emoční - celým tanečním konceptem se prolíná vlna lunárního žesnkého cyklu, které v sobě každá žena má. Rozvíjí tak vědomí své ženskosti , ženských kvalit. Pomáhá rozvíjet sebelásku ve třech pilířích - SEBEDŮVĚRA - SEBEÚCTA - SEBEVĚDOMÍ.
 
V Loona dance se setkáváme s prvky Orientu, Afriky, Egypta, Havaje, taneční terapie primitivní exprese, pravohemisférový/šamanský tanec, tanec živlů.
 
Loona dance vznikl v r. 2011 taneční praxí Lucie Kupcové
 
Autor Loona dance: Lucie Kupcová
Text a autor: Lucie Kupcová
 
bližší informace na: www.loonadance.cz