Sídlo Vaší tvůrčí ženské síly

SÍDLO VAŠÍ TVŮRČÍ SÍLY

 

Pánev a svaly, pojivová tkáň i orgány uložené v této oblasti (děloha, vaječníky, močový měchýř, močová trubice, ženská erotická oblast, svaly pánevního dna a tlusté střevo) tvoří kreativní centrum těla. Je to místo, odkud vychází veškerá tvůrčí energie. Přestože některé ženy toto centrum kreativity využijí k porodu dětí , a jiné nikoli, všechny máme přístup k jeho životodárné energii, z níž se rodí nové nápady a myšlenky a jež formuje nové vnímání toho, kdo jsme a čím bychom během svého času na světě chtěly přispět. Pánev je spojená s druhou čakrou, energetickým centrem těla, které řídí náš vztah k penězům, sexu a moci.

Pokud jste neoddělila svou mysl od těla a nevytvořila si pocit odcizení od své dolní poloviny, pravděpodobně si uvědomujete, že příjemné myšlenky, činy a aktivity zvyšují průtok krve a citlivost vašich sexuálních orgánů a oblasti pánve. Naše duše přichází do těla přes boky v zadní části pánve, kde je umístěná křížová kost, nazývaná také „posvátná“. Toto místo fyzioterapeutka Tami Lynn Kentovová nazývá „bránou do duše“ . Je to vstup do „pole zrození“ , místa, kde se energie stává formou. Pánev a genitálie jsou vaším posvátným centrem, oblastí těla, prostřednictvím níž získáváte energii k tvorbě všeho – ať už je to knih, vztah nebo dítě.

Když nasloucháme volání pánevní energie, která nás nabádá, že bychom měly žít s větší kreativitou, víc pociťovat víc rozkoše a nebát se toho, co si myslí nebo říkají ostatní, uctíváme svou vnitřní tvořivou ženskou sílu. Pokud tomuto volání nenasloucháme, pravděpodobně pocítíme v oblasti pánve příznaky nerovnováhy a rozvratu. Fibroidy a dlouhé, silné krvácení může být způsob, jímž vám Matka příroda říká:“ Dávej pozor!“ Plýtváš svou tvořivou energií v práci nebo ve vztahu, který nikam nevede? Vzdáváš se odpovědnosti za své vlastní kreativní vyjádření ve prospěch něčeho nebo někoho jiného, a přitom se hněváš, že tě drží zpátky? Co se ze tebe má zrodit?“ Každá rok, kdy kráčíme po Zemi, jsme tvořivější – pokud si dovolíme se na tuto životní sílu napojit. . A ty, kdo se otevřou tvořivosti, žijí radostný a šťastný život. To je důvod, proč se dirigenti orchestrů dožívají vysokého věku, přestože jsou velmi zaneprázdnění.

My ženy příliš často potlačujeme své kreativní nutkání, protože si nevěříme nebo k sobě nechceme přitahovat pozornost. Jedním z důvodů, proč v naší kultuře vládne trvalá obliba slavných herců, hudebníků, umělců a známých osobností, je to, že tito lidé plní svou funkci tím, že jsou ochotní vystoupit na pódium a dělat to, k čemu mnoho z nás nemá odvahu.

V životě nejspíš jednou přijde okamžik, kdy skončíme s přímou a osobní mateřskou péčí a budeme si muset najít přístup ke své kreativní energii – psaním knih nebo poezie, kreslením nebo třeba tím, že se naučíme tančit. Tvůrčí nutkání se také může projevit tak, že se naučíme přicházet s novými myšlenkami, podnikatelskými záměry nebo novými způsoby využití technologií. Možnosti jsou nekonečné. Čím jsme starší, tím přímější přístup ke svému toku kreativity energie máme.

 

Fibroidy, rakovina a bolest pánevní oblasti jsou známky toho, že byste se měla zaměřit na svou touhu žít kreativnější a autentičtější život, v němž omezíte strach a užijete si víc dobrodružství. V pánvi spočívá vaše „dolní srdce“. Stalo se vám někdy, že jste se cítila „znásilněná?“ Pokud ano, projeví se to v pánvi. Zdraví vaší vašich pánevních orgánů souvisí také s tím, jak dobře jste se naučila pracovat s kreativní energií peněz, sexu a moci. Vaječníky – a to doslova – jsou zdrojem ženské odvahy. Jsou to orgány spojené s hnací silou, která vás vede za tím, co od seta chcete. Tato hnací síla je celkem často směřována na muže – nebo naše vlastní mužské aspekty – a výsledkem často bývá onemocnění v pánevní oblasti.

 

Z knihy: Bohyně nestárnou, Christiane Northrupová