O MNĚ

"Jsme již učení, ale stále málo moudří."

Je mou přirozeností být hledačka a poutnice, dívám se pod povrch  věcí, kde objevuji jádro, jiskru, podstatu všeho živého i "neživého." Někdo by  řekl, že jdu alternativní cestou, myslím si však, že je to cesta původní, na kterou jsme jen pozapomněli. Tančím s živly a životem samotným. Stále hledám pospolitosti, které drží tento svět pohromadě, vzájemnou touhu protipólů stát se jedním a ráda žasnu nad dokonalostí přírody. Nacházím  svou zkušenost v příbězích ostatních, v ladění jakéhosi chvění kosmu a moudrosti země. Vážím si cenné cesty moudrosti a pravdivosti, která přesahuje společenské a sociální role. Stala jsem se žákyní přírody-kněžkou, která se opírá o svou vnitřní autoritu. Nalezla jsem cestu jak být součástí i jednotlivcem. Každé učení chce učitele, autoritu a já si myslím, že každý je autoritou sám sobě, že je třeba načíst si svůj vlastní příběh, svou cestu, stát pevně na svých nohách.Držím v úctě světlo i stín svůj i druhých, jako vnitřní průvodce - mentory a pomáhám nalézat potenciál schovaný ve stínu každého jednotlivě při osobních konzultacích. 

Nepatřím žádnému náboženství, hnutí new age ani žádnému jinému modernímu ezoterickému hnutí, čí výživovém stylu a zároveň nestojím proti.Nebojuji ani se systémem ani s technologií, nepříjmám však bezmyšlenkovitě vše, co mi nabízí. Nepopulární? Možná. To, proč se necítíme dobře v součansé společnosti, může být  absencí lidství v nás samých, zdravého rozumu a vlastní moudrosti. Nikoliv přítomností technologie jako takové, nemyslíte? Zlobíme se snad na vodu, že nás utopila? 

Jsem ceremonistkou,  pořádám přechodové rituály, které osobně považuji za zásadní pro dobrý vývoj jedince. Tyto přechodové rituály byly vždy součástí všech společenství a byly důležité pro pochopení životních fází, pro jejich nutnost ukončení a vstupu do další fáze (první menstruace, příprava na porod, přijetí mezi matky, svatby, rozchody, ztráty ...). "Přechodové rituátly jsou jako sůl v pohádce, sůl nad zlato: Ačkoliv se nám zdá, že se bez nich obejdeme, po jisté době, pokud na ně zapomeneme, se vše stane fádním a nesnesitelným." Citace: Jan Bílý z knihy - "Novodobé ženské rituály" autorky: Lilia Khousnoutdinová, Kateřina Kramolišová a kol. Podprouji ženy a hluboce si vážím mužů.

Jelikož si mé tělo vynutilo speciální zacházení a já mu až dnes za to děkuji, byla jsem nucena hledat přírodní kosmetiku a parfémy, abych si nezpůsobila zdravotní potíže. Nacházela jsem, ale něco mi trochu scházelo. Byla to parfemace, která nevoněla mně ani mému muži, z chemických parfémů (zvučných jmen) jsem se dusila, otékala a ještě jsem hledala "něco" - duši. Jsem živá bytost a hledám pro své tělo zase život, duši parfému, oleje, či esence. To, co na své tělo dávám musí být i mým přítelem.  Nalezla  jsem na své pouti po Anglii společnost Star Child a byla to láska na první pocítění (myslím produkty) s tradicí od roku 1969. Parfemace je zároveň aromateraputická a je velmi dbáno na pravost surovin. Navíc je výroba doprovázena podporujícím rituálem, jehož svědkem jsem byla. Co je pro  mě osobně nejdůležitější, tak je fakt, že se nejedná jen o výrobu, ale i o dobrou myšlenku, pocit, záměr, které putují v lahvičkcách jako tichý posel.

Přála bych si, abychom znali sami sebe natolik, že nás nikdo "zaručený" neobelže.

Přeji si, aby naše intuice byla natolik veliká a silná, že se nebudeme muset ptát jiných, co se svým životem.

Přeji si,  aby to, co o nás rozhodne, byla naše vnitřní autorita, znalá důsledků svých činů.

A já věřím, že sny se plní. Jeden z nich sama žiju.

 

 

"Jediné co na tomto světě skutečně vlastníme, i když jen na chvíli, je naše tělo. Ať je tedy jeho moudrost chrámem pro naši duši."

Elinopu

" Myslím, že život je jedno velké ano. A i když říkám ne, tak jen proto, že říkám ano něčemu jinému."

Katinka Stones - Avalonská kněžka (Glastonbury).

 

Vystudovala Univerzitu Hradec Králové obor učitelství 1.st.

10 let praxe ve farmaceutickém průmyslu.

Reiky 1, 2.

Absolvovala kurzy celostní muzikoterapie podle PeaDr. Lubomíra Holzera.

One Brain do 5. st. Hana Cermánková.

Dvouleté studium Kněžky Bohyně, kněžka Libuše - další vzdělávání probíhá.

Majitelka e-shopu Elinopu poskytující produkty  firmy Star Child zaměřující se na výrobu aromaterapeutických magických kosmetických přípravků, vykuřovadel,  aromaterapeutických esencí, parfémů, čajů.... podle originálních receptur od roku 1969, z kvalitních zdrojů celého světa.

Nicméně ač inspirována, svéhlavě jdoucí svou cestou a jiná už nebude.