Mužská setkání

"Staň se lesem"

Jednou se mě moje žena zeptala: „Máš toho hodně v práci, pořád něco děláš na chalupě, zahradě, doma. Starostí nad hlavu a jsi šťastný a nebručíš jako muže, které znám. Povíš mi o svém světě?“

V tu chvíli jsem neuměl odpovědět, ale odpověď jsem ji napsal v dopise ještě tentýž den. Ano, i po třinácti letech si napíšeme dopis "jen tak", ve kterém není pouze seznam nákupu, či prací. Nebyla to složitá odpověď, jen vyžadovala svůj čas jako všechno a všichni. Byla Tato:

„Každou chvíli se něco okolo nás a s námi děje. Pokud se na chvíli zastavíme, zamyslíme se nad tím co, ať už to bylo příjemné, nepříjemné nebo hodně zlé, či nás to stálo spoustu peněz nebo času a něco si z toho vezmeme, posune to naše vnitřní já o kousek dál. Cítíme, že nás to posouvá dál, je to příjemné a proto jsem šťastný.“

Staň se lesem je čas proto najít si své odpovědi a využít toho nejpřirozenějšího způsobu a prostředí. A to být chvíli úplně sám v klidu lesa bez podvědomého čekání na zazvonění mobilu. Vnímat jen ženskou energii lesa a splynout s přírodou jako s ženou na loži. Jak dlouho a jakým způsobem nechám částečně na vás. Já budu jen průvodcem pro přípravu na návrat k souznění a dobití se přírodou.

Pokud budete chtít nechat odpočinout svou zatíženou hlavu, sledovat pasoucí se zvěř v lese, poslouchat hudbu kymácejících se větví stromů a nasávat energii země, tak se na vás těším.

Martin