Esenciální oleje

Jsou těkavé, aromatické složky rostlin. Látky, která nesou svou jedinečnou vůni a éterickou duši. Přes tyto vzácné vonné látky, rostliny komunikují s okolím. Ale éterické oleje nejsou jen chemickými posly, ale jsou také božími posly. Mají moc ovlivnit naši náladu a smysl pro blahobyt, mohou léčit naše fyzické a emocionální onemocnění, a dokonce otevřít brány do jiných dimenzí. 

 

Často se používají v aromaterapii, kde jsou oleje používané při masáži, rozptýlené ve vzduchu opatrným odpařováním v aroma lampách a jako oleje do koupele .

 

Esenciální oleje

 

MOŽNOSTI POUŽITÍ ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ

Vůně esenciálních olejů vás může provázet celým dnem. V kanceláři, kde pohlcuje pachy a osvěžuje, při studiu, při koupeli, masáži, odpočinku i během spánku.

Inhalace

Nejjednodušší použití esenciálních olejů je v aromalampách. Do vody nakapejte 3 - 8 kapek esenciálního oleje. Plamen svíčky ohřívá misku, ze které se jako první odpařují těkavé vonné silice. Také stačí nádobku s olejem položit na topení nebo nakapat éterický olej na papírový kapesník a použít například při dlouhé jízdě autem.

Lázně

3 - 10 kapek esenciálního oleje rozmíchejte v 1 dl mléka, trošce rostlinného oleje nebo lžičce medu. Éterický olej se tak rozpustí a dostane se do celé koupele. Vždy je lepší začít s nižší koncentrací.

Masáže

Několik kapek esenciálního oleje přidejte do nosného čistého rostlinného oleje.  Éterický olej se v rostlinném oleji rozpustí. Tuto směs můžete použít na masáž nebo potírání postižených míst na pokožce.

Potírání pokožky

Esenciální olej rozpusťte v tukovém základě (rostlinný olej, med, mléko) a použijte na potírání pokožky.

Obklady

Do teplé vody přidejte několik kapek esenciálního oleje, promíchejte a použijte na obklad.

Při používání silic jsou rizika minimální. Obecně platí, že bychom se měli vyvarovat vysokých koncentrací a vždy se podrobně seznámit s účinky jednotlivých silic. Některé esenciální oleje nejsou vhodné pro těhotné ženy a děti.