Keltské přírodní parfémy 
"TREE WISDOM"

Přírodní parfémy " TREE WISDOM "(Strom moudrosti) z řady Star Child  jsou vytvořeny v souladu se starověkou tradicí Oghamu keltských stromů. Každý parfém působí jako určitý klíč k odemykání vnitřní říše , kde platí jejich mocné kouzlo. TREE WISDOM parfémy  jsou unikátní řadou kouzelných parfémů.

Tyto parfémy nejen příjemě voní, ale mají i aromaterapeutický efekt. Parfémy jsou hodně koncentrované, takže stačí kapka a každé ráno můžete mít na sobě svůj ochranný plášť, speciálního přítele po celý den pro vaši jedinečnost. Každý parfém má své období, pro který je charakteristický a vy jej můžete využít tak, že se vůní spojíte s datem svého narození, jako připomenutí určitého období roku, či povzbuzení v různých životních situacích.

Podle starověkké tradice, jsou stromy obývány bytostmi známými jako dryády, které ztělesňují jejich duši. Jsou to strážci moudrosti přírody. Každý druh stromu mluví svým vlastním zvláštním jazykem a každý je klíčem k jeho vlastnímu, zvláštnímu aspektu této tajemné moudrosti Země. Parfémy Tree Wisdom jsou inspirovány starou keltskou tradicí coby stromu jako živé bytosti, který šeptá svá tajemství v šustění listí. Obsahují směs čistých esenciálních olejů , stejně jako magických nálevů z listů, pupenů, květů a kůry daného stromu. 

Dodávají se v 5 ml balení, modrém skle a zabalený v krabičce.

BŘÍZA  JEŘABINA  JASAN  OLŠE  VRBA  TRNKA  HLOH  DUB  CESMÍNA  LÍSKA  JABLOŇ  TOPOL  RÉVA  BŘEČŤAN  RÁKOS, PUŠKVOREC  ČERNÝ BEZ  JMELÍ  JEDLE  VŘES  TIS  HLODÁŠ

 

Birch Tree Perfume

 

BŘÍZA - Birch

24. prosince - 20. ledna

Známá jako "Paní lesů", elegantní bříza je překvapivě vytrvalá a odvážná. Je to jeden z prvních stromů, který kvete na jaře a vytváří nové listy po dlouhé, chladné zimě na severu. Jako průkopnický strom se bříza často vyskytuje v bažinatých a na neobyvatelných místech, kde připravuje půdu pro další, citlivé a náročné rostliny. Díky tomu jsou její duchovní vlastnosti úzce spojeny s plodností, čištěním a odvahou. Bříza představuje vnitřní sílu a odvahu potřebnou při novém vývoji a vydáváním se na neznámé cesty, kterými se ještě nikdo nevydal. V kalendáři keltského Oghamu představuje první měsíc po zimním slunovratu a znovuzrození Slunce, což přináší obnovení úrodnosti půdy.

Použití:

Použijte tento parfém, pokud se toužíte dostat do kontaktu se svým vnitřním mládím a odvahou, která otevírá srdce pro nové zkušenosti a odvážné kroky. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Rowan Tree Perfume
 

JEŘABINA - Rowan

21. ledna - 17. února

"Strom Života" v keltské tradici stromů. Chutný vzhled tohoto malého, ale velmi krásného stromu popírá svou vnitřní sílu a odolnost. Má rád růst na okraji lesa, ale nevyhýbá se ani nehostinnějším místům - holé svahy, či skály. Jeho dekorativní vzhled mu zajistil místo v městském prostředí, kde statečně odolává výfukům z aut i dalším útokům novodobé civilizace. Proto se považuje za "Strom Štěstí". Obecný název Quickbeam ("rychlý paprsek"), poukazuje na jeho magickou sílu přenosu plodnosti. Jeho síla je však zřejmá nejen v rychlém růstu stromů, ale  i v odolnosti vůči neštěstí, zároveň prostřednictvím bílých květů a červených plodů vyjadřuje posvátné  magické barvy krve a semene. V keltském kalendáři stromů představuje druhý měsíc roku, čas se zrychluje.

Použití:

Použijte tento parfém, pokud toužíte uplatnit svůj vnitřní zdroj síly tváří v tvář nepřízni osudu. Kráčejte cestou krásy, která zosobňuje vnitřní sílu a odolnost. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Ash Tree Perfume

 

JASAN - Ash

18. února - 17. března

Jasan je impozantní a majestátní strom, patří mezi největší na severní polokouli. Navzdory své vnější síle je citlivý na mráz, proto své nové listy nevystavuje nebezpečí náhlého ochlazení a s novými pupeny počká, dokud toto období nepomine. Je to obraz jeho zralosti a dokonalého vhledu. 
Severská mytologie vypráví o "Stromu Yggdrasil" gigantickému jasanu, který stojí ve středu Vesmíru a tvoří most mezi říší Bohů, našim lidským světem a světem vnitrozemním, které je místem odpočinku mrtvých. 
I díky tomuto jasan reprezentuje nejen moudrost, ale i transformaci a duševní znovuzrození. Jasan je také posvátný pro Neptuna a říká se, že chrání před utonutím.  Jasan představuje třetí měsíc v kalendáři - měsíc povodní, bouří a dešťů, které oplodňují krajinu.

 Použití:

Použijte tento parfém, pokud se toužíte dostat do kontaktu se svým zdrojem vnitřní moudrosti a zralosti. Skutečná síla vyvěrá z vědomí slabiny toho druhého. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Alder Tree Perfume

 

OLŠE - Alder

18. března - 14. dubna

Temný a tajemný strom olše preferuje růst na březích řek a podmáčených vřesovištích, kde hraničí mezi zemí a vodní hladinou. Když  pohltí vodu, stane se hustou a těžkou, ale odolnou. To je důvod, proč je spojena jak s vodou tak s ohněm - její vnitřní oheň má moc vysušit takové vlhko,  jako je vodnaté rašeliniště. Většina  Benátek je postavena na olšových pilířích. Bývalo zvykem mít pověšeno olšové poleno nad hlavnímy dveřmi, jako ochranu před ohněm. Bažiny a rašeliniště jsou strašidelné místa,  podle legend navštěvovaná vílami, vodními duchy, a tak je olše spojena se světlem a časem soumraku. V keltské mytologii je Olše posvátný strom Bran, věštění, bardů, básníků a hudebníků.  Olše  znamená 4. měsíc, který tvoří most mezi chladnou, mokrou sezónou a suchým a teplým obdobím roku.

Použití:

Noste tento parfém, abyste se  dostali do kontaktu se svým vnitřním ohněm, zejména v době emočního rozkolu. Tvrdí se,  že ohnivým duchem v ní je snadné "zaplavit" se a  načerpat ve své vodní vnitřní  hlubině. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Willow Tree Perfume

 

VRBA - Willow

15. duben - 12. května

Žádný strom není plný tolika vitality a sebe-regenerační síly jako vrba. Dokonce vylomené a zdánlivě mrtvé větve se vrátí k životu, když se zasadí do půdy. Tato vlastnost neomezeného růstu je využívána v praxi ořezáváním korun stromů. Nově vyklíčené, ohebné větvičky, také známe jako "with" se pravidelně sbírají za účelem výroby proutěných košů a nábytku. Dřevo samo o sobě je náchylné k hnilobě. Vrba miluje břehy vod, ale nedokáže odolat jejich ničivé síle. 
Vrba je posvátná pro Bohyni trojitého Měsíce, jejíž tajemství regenerace je viditelná v její plodné vitalitě.
V kalendáři keltského Oghamu stromů představuje pátý měsíc v roce, posvátný měsíc Bohyně, protože její schopnost obnovení života je stále více patrná ve všech říších Přírody. 

Použití:

Noste tento parfém jako projev úcty ženě coby  Bohyni tří tváří , jako i k znovuobjevení svého vnitřního důvtipu, který je zdrojem regenerace a růstu. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Blackthorn Tree Perfume

 

TRNKA - Blackthorn

V severní Evropě  je jedním z prvních stromů který pučí  do květu někdy již v únoru, když zbytek krajiny stále ještě dříme. Najednou  melancholické  živé ploty explodují do mraků drobných, bílých květů. Jsou obrazem nestability. Je ještě tma  a dlouhé ostré trny trnky varují před lehkovážností. Souvisí s aspektem staré ženy. Její síly se používá, aby bylo dohlédnuto až do světa stínů a přivedeno na povrch to, co se běžně skrývá nebo je potlačené. Ačkoli to může působit jako "trn v oku",  slouží pouze jako připomínka potlačovaného stínu existence a vlastní duality v našem světě. Tam, kde je světlo je stín: krásné a ošklivé, dobré a špatné - všechny jsou součástí života. Uvedení těchto vlastností na povrch vědomí, poskytuje příležitost obejmout tyto aspekty, a stát se tak více celistvým a moudrým.Trnka nemá vlastní měsíc v Keltském kalendáři, ale je součástí stromu abecedy, a předpokládá se, že sdílí měsíc s vrbou. Je také často považována za sesterský strom hlohu, který přichází v dalším měsíci. Ví se, že její moc je potřebná během celého roku.

Použití:

Noste tento parfém, když potřebujete čelit temné části života, nebo se vypořádat se stínem uvnitř. Trnka obejme temnou stranu, transformuje olovo ve zlato a přinese harmonii. Noste tento parfém na počest trojbohyně, když chcete  vyvolat své vnitřní zdroje vynalézavosti. Je předepsána pro regeneraci a růst. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Hawthorn Tree Perfume

 

HLOH - Hawthorn                                

13. květen - 9. června

Hloh patří k trnitým stromů, resp. k "duchu" stromů v rámci keltského Oghamu, i když ve skutečnosti je spíš jako křoví. Jako tradiční živý plot chrání mnoho druhů ptáků a zvířat, které si v útrobách jeho drsných kořenů a husté spleti větví vytvářejí svůj domov. Hloh je spojen s aspektem Vědmy, čarodějky, která trny hlohu vyznačuje hranici mezi kultivovanou půdou a divočinou mimo ni. Bílý květ hlohu vyzařuje jasnou až téměř omamnou vůni, která proniká jarním vzduchem (někteří ji dokonce popisují jako erotickou!). Hloh je zároveň dalším stromem ve znamení posvátných barev, jako bílý květ se na podzim promění v zářivě červené plody. V lidové slovesnosti najdeme spoustu příběhů o nešťastných cestujících, kteří usnuli na cestě procházejíce křižovatkami v lese a najednou byli vtaženi do jejich čarovného světa. Po svém návratu si však uvědomili, že namísto hodin, které vnímali v kouzelném světě, uplynuly v běžném fyzickém světě roky. Na druhé straně větvička hlohu visící nad dveřmi, chránila dům, krb a zvířata vůči vlivu čarodějnictví a zlým duchům. V kalendáři keltského Oghamu je měsícem hlohu  období, které se tradičně spojuje s čištěním a postem, je to čas očisty chrámů, stejně jako i chrámů těla při přípravě na Letní slunovrat. 

Použití:

Použijte tento parfém, pokud se toužíte dostat do kontaktu s Vaší pravou sebedůvěrou, stejně jako  při "vymezování" svých vlastních hranic. Může se nosit v době duchovní očisty a nastavování nových hranic. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Oak Tree Perfume

 

DUB - Oak

10. červen - 7. červenec

Duby jsou snad nejúžasnější, královské stromy na severní polokouli. Stabilní a silné, často sloužily jako orientační body, zároveň hlídaly hranice farností. V dávných časech byly ústředním bodem venkovského života. Důležitá setkání, řešení sporů, skládání přísah, to vše se konalo pod korunou majestátního dubu. To vše tiše dosvědčuje jeho královská "velikost".  V kalendáři keltského Oghamu je dubovým měsícem střed roku, který se vyznačují vyvrcholením Slunce. Jeho keltské jméno "Duir" znamená "dveře" a představuje hranici mezi dvěma obdobími. Posvátný oheň svatojánské noci sestával ze stohu dubového dřeva, který hlásil "umírání" Slunce (v keltské mytologii Letní slunovrat představuje významný bod, po kterém nastává období, kdy se začínají zkracovat dny - proto symbolika umírajícího Slunce). Přesto, oběť Dubového krále se nepovažuje za ztrátu, ale spíše jako oběť Matce Zemi. Z jeho semen se v následujícím období zrodí nový život.

Použití:

Použijte tento parfém, pokud toužíte naladit na srdeční čakru jako vnitřní zdroj hojnosti, bezpodmínečné lásky a milosrdenství. Zároveň jste jako sluneční duch přírody  život-udržujícím požehnáním pro Matku Zemi. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Holly Tree Perfume

 

CESMÍNA - Holly

8. červenec - 4. srpna

Tmavě zelené, pichlavé listy a jasně červené bobule tohoto stromku jsou nejlépe známé jako populární vánoční ozdoby. Je jediný nativní ne-jehličnatý strom, který neuvolňuje své listy na podzim. Místo toho, její bílé květy a  šarlatové bobule uprostřed zimy tvoří potěchu uprostřed zimy. Její charakteristikou je  vitalita  patrná ze stále zelených listů, a to i přes hluboké zimní měsíce. Středověcí křesťané identifikovali cesmínu s Kristem, a tak je stejně tak uctívána jako posvátná. O cesmíně se říká, že poskytuje ochranu a hodně štěstí. Větvičky často visely nad dveřmi jako kouzlo. Často se sází jako obrysové stromy a do živých plotů, nebo v blízkosti obydlí, aby bylo využito jejich ochranné aury, což dnes stále činíme a nevíme proč. V kalednáři keltského Ohgamu cesmína znamená 8. měsíc, čas sklizně ječmene, což představuje růst, plodnost, bohatství a rozmach.

 Použití:

Noste tento parfém na naladění se na zdroj prosperity a plodnosti. Nehynoucí duch přírody je neomezený zdroj, který nás udržuje, i přes temné období. Jedná se o stejný zdroj, který napájí  vnitřní vynalézavost, z níž pramení tok bohatství. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

  Hazel Tree Perfume

LÍSKA - Hazel

5. srpna - 1. září

Pokorná Líska sotva budí dojem silného posvátného stromu, přesto její magický význam nelze podceňovat. Květy se objevují velmi brzy v roce visící z větví jako zářících stuhy dlouho předtím, než se objeví listy. Silné zobrazení pulzující životní síly, která se později stává ještě více zřejmá, jak se rozvíjí až v tak pevný plod jakým je ořech. Je překvapivé, že líska byla považována za afrodiziakum a hrála důležitou roli v magii plodnosti. Líska je zasvěcena Bílé bohyni, a tudíž považována za magický strom.Větvičky jsou běžně používány pro věštění nebo přesněji, pro proutkaření,  zejména při použití pro detekci skrytých zdrojů vody, jemné energie a poklady. Lískové ořechy jsou metaforou pro moudrost a poznání. Chcete-li získat  sladká jádra moudrosti, vyžaduje po vás  prolomení ochranné skořápky - to není  pro všechny. Říká se, že král hada (také image moudrosti) má své hnízdo v kořenech lískového keře, hlídá jeho moudrost. Líska znamená 9. měsíc v keltském stromovém kalendáři, místo je právem zasloužené. Devět je posvátné číslo bohyně (3 x 3) a líska nese plody po devíti letech. Dává moudrost svých plodů  těm, kteří jsou  dostatečně trpěliví pokračovat v pátrání po moudrosti.

 Použití:

 Noste tento parfém k vyvolání odhodlání a vytrvalosti. K výkonu, snaze o poznání a moudrosti. Cesta může být obtížná se zajímavými výzvami a cestami, ale odměny jsou sladké. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Apple Tree Perfume

 

JABLOŇ - Aple

Pokorná jabloň je potěšení pro smysly. Na jaře, vonné bílé květy zdobí krajinu, signalizují návrat bohyně, oblečené ve svém novém květinovém oděvu. Na podzim  nám žehná  hojností ovoce jako jejím bohatým darem. Jabloň je strom  zasvěcený bohyni, jejímiž plody nese svůj podpis v pěti hvězdách jejího jádra. Jabloň znamená duchovní integritu lásky a moudrosti. Symbolizuje pochopení dosažené ne slepou vírou, ale z vlastní zkušenosti - člověk se musí zakousnout do jablka poznání chce-li znát jeho chuť ... dar pro ty, kteří se ptají na správnou otázku s čistým záměrem. Kdo se tak ptá, ten je blažený v  rajské zahradě bohyně na ostrově jablek, také známý jako ostrov Avalon. Jabloň, i když je považována za nejposvátnější strom, nemá vlastní měsíc v keltském stromovém kalendáři. Sdílí měsíc s lískou a dávají nám oba stromy své ovoce ve stejný čas. Síla jabloně prostupuje celým rokem.

 Použití: .

Používá se jako parfém pro připojení k vaší vlastní nejvyšší úrovni duchovní integrity a moudrosti jako zdroj soucitu a lásky k veškerému životu. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

White Poplar Tree Perfume
 

TOPOL BÍLÝ - White Poplar

22. září - Podzimní rovnodennost
Krásný a elegantní strom, topol bílý přitahuje světlo a prvek vzduchu. Jeho stříbřité listy se lesknou a blikají i za nejjemnějšího vánku. Šeptají magické tajemství a příběhy ulovené ve větru. Na podzim se listy zbarvují zlatožlutou - transmutaci z lunárního do slunečního pólu života. Pevný obraz stromu spojený s podzimní rovnodenností, kdy den a noc jsou si rovny a mužské a ženské síly jsou v rovnováze. Topol znamená moudrost a porozumění, předvídavost, proroctví a zlaté odměny vyššího věku. Strom je spojen s Persefóné a její cestou do podsvětí, a tak symbolizuje regeneraci a znovuzrození. Ohlašuje poselství naděje, a připomíná nám, že Hádes je jen zastávka na cestě duše. 

Použití :

Noste tento parfém pro naladění na  zdroj zdraví, bohatství a štěstí, nebo na oslavu ducha sklizně z vděčnosti za všechny jeho bohaté požehnání a odměny. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Vine Tree Perfume

 

 RÉVA - Vine

2. září - 29. září

Réva je dar bohů. Jeho sladké plody jsou nejen chutné a osvěžující, ale také snadno fermentované a přeměnitelné na víno. Víno, zejména červené víno, dlouho sloužilo jako svátost znamenající krev. Původně byl spjat se svátkem Dionýsa, boha extáze a později bylo upraveno křesťanstvím a symbolizovalo Kristovu krev. Znamená tajemství věčného života a vzkříšení. Réva symbolizuje období sklizně, bohatství Matky Země a posvátné obřady  božské extáze. V keltském stromovém kalendáři réva symbolizuje 10. měsíc,  dobu, kdy hrozny zrají  a kdy prostý život přechází do radostné extáze.

 Použití :

Noste tento parfém k naladění se na proces transformace. Abych se stal za  jedno s Bohy a Bohyněmi, znamená to podílet se na jejich božské extázi v plném životě na Zemi, ve svém těle a každém okamžiku svého života. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Ivy Tree Parfémy

 

BŘEČŤAN - Ivy 

30. září - 27. října

Břečťan je popínavá rostlina, která zůstává stálezelená po celý rok. Nese květy, kdy většina ostatních rostlin již odrodila, a jsou na  cestě k ústupu. Roste v strašidelných místech, opuštěných ruinách,  hřbitovech či na mrtvých a umírajících stromech. Přesto, břečťan sám zůstává stále zelený. Je to rostlina podsvětí bohů, vzkříšení, které znamená nehynoucí životní sílu přírody. Břečťan tkaný do věnce byl nošen v  Bacchanalních obřadech, údajně na ochranu proti samotnému účinku. Břečťan symbolizuje vytrvalost v tomto světě a ve světě mimo, což je důvod, proč se také někdy nosí na svatební obřady. Symbolizuje nehynoucí lásku za hranicemi času a prostoru. V Keltském stromovém kalendáři označuje jedenáctý měsíc, dobu, kdy je zelená životní síla přírody  na ústupu, a tak nám stálezelené rostliny, jako břečťan připomínají, že to není opravdu konec, jen si příroda odchází odpočinout do podsvětí.

Použití:

Noste tento parfém, když se chcete naladit na sílu a vytrvalost, které nám pomáhají překonat omezení času a prostoru. Břečťan slouží jako připomínka nesmrtelnosti duše.Tento parfém se nabízí jako důkaz nehynoucí lásky v době odloučení, nebo potvrzení pouta lásky, či vzpomínky na drahé. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Reed Tree Perfume

 

RÁKOS, PUŠKVOREC - Reed Tree

28. října - 24. listopadu

Rákos a Puškvorec jsou drobné vyjímky, protože jsou  známy spíš jako příbuzní trávy, než stromů. Jsou zahrnuty do kalendáře  stromů  jako brána do Jiného světa. Rákosí rostou v bahnitých vodách, jejich kořeny zasahující hluboko do neznáma ... Jsou symbolicky propojeny s podsvětím a s naším světem nahoře. V Egyptě byla odolná, silná vlákna používána pro mnoho důležitých využití. Vyráběl se z nich nejen papír, ale také hadry a plachty,  zatímco duté stonky se vázaly a používaly  pro došky a pro budování lehkých konstrukcí, jako rákosové  lodě s podobiznami bohů. Byli také používýny jako oštěpy, symbol moci a hodnosti. Dále jako posyp bylinky, která čistí, posvěcuje chrámy a posvátné prostory  jejich sladkou vůni. Jsou bohaté na těkavé oleje a jsou oceňovány pro své léčivé vlastnosti, stejně jako pro jejich afrodiziakální a omamné vlastnosti. Puškvorec znamená 12. měsíc v Keltském stromovém kalendáři, čas v roce, kdy jsou závoje mezi světy nejtenčí a kněžka se vydává do podsvětí, aby se transformovala. 

Použití:

Noste tento parfém, když se chcete naladit na tajemství života, smrti a transformace a meditovat o smyslu cesty duše. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Elder Tree Perfume

 

ČERNÝ BEZ - Elder 

25. listopadu - 22. prosince
Známá a velmi milovaná rostlina. Nese tajemství  Bílé bohyně, kterou zná tradice jako "Strom  čarodějky", která je spojená s pohádkovou říší. Často se sázel nedaleko domů  na zahradu, snad  k uctění pohádkové královny a získání  ochrany před zlými duchy. Přesto, nosit čerstvé větvičky do domu, nebo spálit některou z jejího dřeva, je považováno za velmi nešťastné. Je to skvělá léčivá rostlina, která si  zaslouží pověst "lékárničky  venkovského lidu". Její květy mají silnou omamnou vůni a  bobule jsou mírně jedovaté.  Nicméně obojí  lze kvasit do silných vín, které mohou být používány při ceremoniích a zasvěcení do tajemství Bohyně. V Keltském stromovém kalendáři černý bez znamená 13. měsíc. To je zkratka pro pokušení a transformaci předcházející slunečnímu znovuzrození, než se ukáže vítězně obnoveno z podsvětí. 

Použití:

Noste tento parfém, když chcete sladit do posvátného svazku sluneční a lunární energii a povzbudit regeneraci tvůrčího ducha zevnitř. Pro zrozence této doby, nebo pro posílení energie tohoto času. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Mistletoe Tree Perfume
 

 

JMELÍ - Mistletoe

23. prosince

Jaká podivná rostlina, která roste tak vysoko v korunách jiného stromu a nikdy se nedotkne země! Jmelí je epifyt, který miluje růst na dubech a jablečných stromech, ale také se běžně vyskytuje u topolů. Druidové ho uctívali jako své nejposvátnější rostlinstvo, jako něco existující mezi nebem a zemí. Bobule dozrávají v zimním slunovratu. Jejich bílá průsvitnost připomíná Měsíc, přesto, sklizený (tradičně  zlatým srpem), usychá do zlata jako Slunce. Tedy, v den Podzimní rovnodennosti. Jmelí představuje spojení mužského a ženského principu, ve kterém se spojují  lunární a solární cykly roku. Díky této dvojí povaze má jmelí sílu transmutace. To je považováno za ochránce proti všem zlým duchům a magický lék, který může změnit špatnou energii do dobré a  nenávist v lásku, tmu do světla.

Použití:

Noste tento parfém pro připojení k vaší přirozensti s tím, že vyrovná vnitřní mužské a ženské energie. Alchymistické manželství propůjčuje sílu transmutace. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Silver Fir Tree Perfume

 

JEDLE BĚLOKORÁ - Silver Fir

Znovuzrození světla (těsně po zimním slunovratu)

Evergreen pilíře života a hojnosti, jedlí bělokorou proudí naděje a znamená příslib návratu života. Dávný zvyk přinášet borovice nebo jedle do domu na Vánoce a zdobit svíčkami a dobrotami je běžná praxe v celé Evropě. Je to život a návrat světla, příslib nového roku, a jeho dary a to můžeme provést jedině tím, že je oslavován. Jedle udržuje zelený plášť po celé zimní období, které nám připomíná, že zelený duch přírody nezemřel. Množství šišek s množstvím semen, znamená prosperitu, plodnost a růstový potenciál. Strom je posvátným pro Artemis, bohyni která vládne porodu. Čistá vůně jejích olejů a pryskyřice odvrací všechny negativní energie a nabízí vhodné uvítání znovuzrození Slunce. Není náhodou, že se tyto stromy  staly spojením s oslavami narození Ježíše Krista. 

Použití:

Noste tento parfém pro naladění ke zdroji naděje a energii hojnosti. Může to být jen záblesk, ale i v hloubce zimy je příslib života a naděje na novou hojnost, jaký rok přijde, ten bude s námi. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Heather Tree Perfume

 

VŘES - Heather

21. června - Letní slunovrat

Vřes je nejznámější jako osazenec hor, vřesovištť a blat. Je vytrvalý  keřík, který se nebojí růst ani v nejexponovanějších místech. Odolává drsným podmínkám a  snadno regeneruje po řezání nebo pastvě. Symbolicky to znamená odolnost a jemnost, nenápadnost a krásu. Jeho sladký nektar je oblíbené jídlo včel, posvátný hmyz Velké Bohyně. Včely nikdy nespí, ale pilně přenášejí zprávy z našeho světa do podsvětí a zase zpátky. O jemných květech se říká, že je základní složkou  starověkého receptu na horská piva, které bylo kdysi dávno,  používáno jako svátostný nápoj  Letního slunovratu. Vřes je zasvěcen bohyni lásky a ratolest jeho květů je znamením jejího požehnání. Bílá odrůda je považována za obzvlášť štastnou, a to zejména pro milence a novomanžele. V některých oblastech je ratolest z bílého vřesu  stále  přidávána do svatební kytice, nebo se používá k dekoraci svatebního dortu, či se umísťuje pod svatebními listy.

Použití:

Noste tento parfém, když chcete  ladit s duchem lásky a odeslat zprávu prostřednictvím včel, při pomoci najít svou spřízněnou duši. Nebo jej můžete dát nejlepšímu  příteli, milému, jako důkaz své lásky. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.

Yew Tree Perfume

 

TIS - Yew                                                                                                         

21. prosince - Zimní slunovrat

Tisy jsou velmi magické stromy, které patří mezi nejstarší živé věci v severní Evropě a mohou žít až 2000 let a více. Což se, z našeho pohledu jednotlivce zdá téměř jako věčnost. Je tím z jehličnatých stromů, který symbolizuje věčný koloběh života, smrti, transformace, regenerace a znovuzrození. O tisu se říká, že pečuje o duše poté, co prošly do Jiného světa, ​​podporuje je během období odpočinku, dokud nejsou připraveny znovu se připojit k tanci života. To je důvod, proč se tisy  často nacházejí na hřbitovech nebo pěstují v blízkosti posvátných pramenů a studní. V době, kdy se vody života mění, provází tyto duše, aby se zrodily v jejich nových podobách. Tis, který se někdy nazývá "Strom smrti", ve skutečnosti znamená klidný odpočinek v zemi Panny, regeneraci, znovuzrození a věčný život. Jejich klidné a nadčasové energie uklidňují a zklidňují problémy a zmatek života.Umožňují transcendentální moudrosti vyjít  napovrch. 

Použití:

 Noste tento parfém, když se chcete  naladit do místa klidu a transformace. Dokončení cesty zvěstuje nový začátek. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.Gorse Tree Perfume

Hlodáš - Gorse

21. března - jarní rovnodennost

Hlodáš patří k "duchu rostlin", ne tak docela stromu, ale je plný magické energie. Exploduje v záplavě sladce vonících zářivě žlutých květů. Je-li většina rostlin ještě v zimě schovaná, jsou kvetoucí keře jako první světlé paprsky slunce, které zdobí stále neutěšenou krajinou brzy na jaře. I v exponovaných a pustých místech jsou nositeli slibu Slunce. Jeho nádherný vonný nektar poskytuje vítanou výživu pro první zaneprázdněné včely, posvátný hmyz bohyně.  Hlodáš rozsvěcuje ohnivým štětcem kopce v den rovnodennosti na oslavu návratu Slunce jako mladý princ světla. 

Použití:

Noste tento parfém pro připojení k mladistvému duchu  a nalezení zdroje vnitřního světla. Všechny realizace začínají úsvitem vědomí a uvědomění. Nebo chcete-li se v daném období lépe spojit a nabírat energii přírody, či jste narozeni v daném období.

Keltský parfém 5 ml, dodávaný v modrém skle.